Konsultantka ślubna na wesele? – HIT czy KIT 2021/2022


  1. Karolina Pasieka-Mazur – Wedding Plannerka
  2. Czym zajmuje się konsultantka ślubna?
    1. Zalety
    2. Usługi
    3. Scenariusz dnia ślubu
  3. O czym warto pamiętać

W dzisiejszym artykule chciałbym przedstawić Wam Karolinę – to konsultantka ślubna, z którą współpracowałem podczas jednej z październikowych realizacji. Prowadzi ona Agencję Ślubną Jak z Marzeń i organizuje, i koordynuje wesela. Czym jeszcze się zajmuje i na czym polega jej praca? Czytajcie dalej, specjalnie dla Was przeprowadziłem z nią wywiad.

Cześć Karolina, miło mi, że możemy dziś porozmawiać. Opowiedz trochę o swojej pracy

Cześć, dziękuję za zaproszenie do wywiadu. Od dwóch lat prowadzę Agencję Ślubną Jak z Marzeń. Miałam w trakcie przerwę na urlop macierzyński, pandemia również pokrzyżowała mi niektóre plany, ale wróciłam z jeszcze większą siłą.
Agencja ślubna Jak z Marzeń 00007 1

Czym właściwie zajmuje się konsultantka ślubna? Przyznam się szczerze, że do momentu współpracy z Tobą nie do końca widziałem sens zatrudnia takiej agencji ślubnej.

Wiele osób ma podobne podejście. Wydaje się im, że same są wstanie wszystko załatwić. I pewnie jest w tym sporo prawdy, bo ja sama zorganizowałam swoje wesele, ale…
Agencja ślubna Jak z Marzeń 00008
Karolina Pasieka-Mazur – Wedding & Event Planner

Właśnie, zawsze jest jakieś, ale….

Dokładnie, wszystko zależy od tego ile czasu jesteś w stanie poświęcić na szukanie podwykonawców, na sprawdzenie umów, na czytanie opinii, na wybranie tylko najlepszych ofert. To wszystko jest czasochłonne szczególnie, gdy robisz to po raz pierwszy i sam nie wiesz jak tego szukać. Niestety w branży eventowej nie wszyscy grają fair, jak rozróżnić tych kiepskich od tych najlepszych? Z pomocą na pewno przychodzi doświadczenie. Kolejną sprawą jest to, że konsultantka ślubna ma bazę uczciwych i sprawdzonych podwykonawców. Potrafi wynegocjować lepszą cenę.

Jakie dokładnie usługi oferujesz jako konsultantka ślubna?

Opowiem o nich w skrócie, a przy okazji zapraszam na moją stronę tam dokładnie opisałam każdą z usług. Oferuję trzy główne usługi.

Kompleksową organizację wesela – jestem z Parą Młodą od początku, szukam dla nich wszystkich podwykonawców. Zwykle przygotowuję koło czterech ofert z każdej potrzebnej usługi i to oni ostatecznie wybierają. Dokładnie sprawdzam umowy, bo to z tym często jest największy problem. Koordynuje kontakt z usługodawcami, odpisuję na maile, a tylko w ostateczności “zawracam głowę” przyszłym małżonkom. W skład usługi wchodzi również koordynacja dnia ślubu i przygotowanie scenariusza dnia ślubu.

Koordynacja dnia ślubu – około tydzień przed ślubem przygotowuję scenariusz dnia ślubu i rozsyłam go do wszystkich podwykonawców. W dniu ślubu jestem z Parą Młodą od godzin porannych, nadzoruję przygotowania na sali czy w Kościele, uspokajam, albo gaszę ewentualne pożary. W trakcie zabawy koordynuję wszystko z obsługą sali, tak aby fotograf, kamerzysta czy zespół wiedział kiedy na sali pojawi się tort.

Rekomendacja kontaktów/nadzór umów – często zgłaszają się Pary Młode, aby porównać im ceny kilku obiektów na podstawie ofert, które są bardzo różne. Dodatkowo sprawdzam umowy pod kątem ewentualnych braków lub tego na czym Para Młoda może stracić.
konsultantka ślubna

Jeśli chodzi o scenariusz dnia ślubu, to kiedy go wysłałaś przed ślubem w październiku byłem sceptycznie nastawiony. Ale na weselu wszystko to idealnie się zagrało, nie było niepotrzebnego zamieszania i chaosu.

Właśnie, scenariusz dnia ślubu to rzecz bardzo ważna w dniu ślubu i myślę, że spotkamy się jeszcze raz by o niej dokładnie opowiedzieć. Według mnie to duże ułatwienie dla wszystkich usługodawców i Pary Młodej bez względu na to czy na weselu jest konsultantka ślubna czy nie.
Agencja ślubna Jak z Marzeń 00004

Na koniec powiedz jeszcze, na co zwracasz uwagę swoim Parom Młodym jeśli chodzi o ich dzień ślubu?

Zawsze przypominam im, że to ich dzień i żeby robili wszystko to, czego oni chcą, a nie wszyscy dookoła. Wtedy mają pewność, że to oni będą zadowoleni! Oprócz tego proszę ich by zawsze dokładnie czytali to co podpisują i by wiedzieli, kto tak na prawdę będzie robił zdjęcia czy grał na ich weselu. I najważniejsze, żeby nie zapomnieli dlaczego biorą ślub, bo przede wszystkim się kochają!
Agencja ślubna Jak z Marzeń 00002

Dziękuję Ci za tę rozmowę! Tak jak obiecałaś słyszymy się niedługo by przybliżyć sprawę scenariuszy ślubnych

Oczywiście! Już nie mogę się doczekać. Do usłyszenia!

Agencja ślubna Jak z Marzeń 00003

Karolina Pasieka-Mazur
Wedding & Event Planner
Agencja ślubna  Jak z Marzeń
Tel.+48 510 934 953
email: kontakt@jakzmarzen.pl
strona: www.jakzmarzen.pl

https://www.facebook.com/jakzmarzen


Dawid Mitoraj
Fotograf ślubny
www.dawidmitoraj.pl
https://dawidmitoraj.pl/23-pytania-do-fotografa-slubnego/
https://dawidmitoraj.pl/10-najciekawszych-sal-weselnych-w-malopolsce/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *