Fotograf na komunię – oferta komunijna 2024

Zdjęcia komunijne mogą być naturalne, ciekawe i spontaniczne! Nie muszą obciążać dziecka i narzucać mu sztywnych zasad!

Oferta zdjęć komunijnych obejmuje trzy różne opcje (ceny poniżej):

1. Sesja zdjęciowa dla grupy dzieci podczas uroczystości komunijnej, najczęściej z klasy lub kilku klas.

2. Zdjęcia portretowe dziecka komunijnego w plenerze, często z bliskimi. Zazwyczaj odbywają się w innym dniu.

3. Reportaż komunijny dla jednej rodziny, obejmujący przygotowania, ceremonię i imprezę komunijną.

4. Dodatkowo oferujemy przygotowania do I KŚ

1. OFERTA NA ZDJĘCIA KOMUNIJNE DLA GRUPY DZIECI

Podstawą naszej współpracy przy sesjach komunijnych jest to, aby dzieci mogły skupić się jak najbardziej na przyjęciu Pana Jezusa do swojego serca. Dlatego też staram się nie przeszkadzać i nie odwracać uwagi dzieci podczas Mszy Świętej, jednocześnie robiąc autentyczne zdjęcia komunijne. Dzięki temu dzieci mogą przeżyć ten ważny moment w pełnym skupieniu.

SPOSÓB WSPÓŁPRACY PODCZAS PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

Mam ustaloną konkretną metodę współpracy. Spotykam się z rodzinami przed Mszą Świętą, z odpowiednim wyprzedzeniem, aby zrobić piękne portrety dzieci w strojach komunijnych pod kościołem, oraz zdjęcia dziecka z rodziną (rodzicami, rodzeństwem lub samymi rodzicami).

Zrobienie zdjęcia portretowego i rodzinengo zajmuje tylko chwilę, więc jeśli jest Was około 20-30 rodzin, proponuję umawiać się na 40 minut przed rozpoczęciem (w kolejności, w jakiej wchodzicie do procesji). Aby zdjęcia były gotowe kwadrans przed Mszą Świętą. Jeśli jest Was trochę więcej, to 50 minut przed Mszą.

Oczywiście, nie wszystkie rodziny muszą być tak wcześnie gotowe – to zależy od uzgodnień między rodzicami, kto kiedy dojedzie. Mam dla Was tabelkę w której każdy może wpisać swoją godzinę przyjazdu. Dzięki temu nie będzie zbędnego oczekiwania.

To także przynosi spokój – rodzina jest gotowa wcześniej, nie ma pośpiechu, a ewentualne opóźnienie można łatwo załagodzić.

Jeśli mamy naprawdę dużo rodzin – powyżej 50 – zapraszam część przed Mszą Świętą, a część po zrobieniu zdjęcia grupowego. Musimy wspólnie ustalić i stworzyć tabelę w Excelu, którą udostępnię Wam. Jeśli ktoś się spóźni, zapomni lub nie zapisze się, po prostu poczekamy chwilę i zrobimy zdjęcia po Mszy Świętej.

Podczas ceremonii, wykonuję zdjęcia dzieciom w taki sposób, aby nie odwracać ich uwagi. Staram się zrobić jak najwięcej zdjęć, ale nie kosztem rozpraszania maluchów. Na koniec, najczęściej wykonujemy zdjęcie grupowe na schodach pod Kościołem po ceremonii lub pod ołtarzem.

ILE CZEKA SIĘ NA ZDJĘCIA KOMUNIJNE?

Fotografie z komunii są dostępne w ciągu kilku dni od uroczystości (czasami nawet na drugi dzień). Możecie je bezproblemowo pobrać ze strefy klienta na mojej stronie internetowej www.dawidmitoraj.pl. Wystarczy, że wejdziecie tam za pomocą podanego wcześniej hasła. Zdjęcia komunijne są łatwe i szybkie do pobrania. Możecie je wydrukować w dowolnym miejscu, ponieważ są w pełnej rozdzielczości i zostały poddane obróbce kolorystycznej.

JAKIE ZDJĘCIA Z PIERWSZEJ KOMUNII OTRZYMUJECIE?

Zapewniam, że każde dziecko będzie miało wykonane 2 portrety oraz zdjęcie z rodzicami lub rodziną przed Mszą Świętą. Z Mszy Świętej będzie dostępnych wiele różnych fotografii. Będą to zarówno zdjęcia ogólne, jak i ze świeczkami, wierszykami, procesją z darami oraz różnymi detalami. Oczywiście, dzieci, które będą uczestniczyć w kolejnych elementach uroczystości, będą miały więcej zdjęć. Również dzieci siedzące z przodu będą miały więcej zdjęć, ponieważ będą widoczne na planach ogólnych, natomiast te z tyłu niekoniecznie.

Także na pewno nie będzie po równo dla każdego dziecka. Niektóre dzieci będą na 5 zdjęciach, a inne na 15.

Także dbam o to, aby każde dziecko miało zdjęcie z pierwszej Komuni.

Do tej pory zawsze mi się udawało – jednak nie mogę obiecać, że zawsze będzie tak samo. To jest bardzo ważny moment i nie chcę być zbyt blisko, ponieważ może to spowodować ryzyko, że ktoś zasłoni lub pojawi się inny problem. Najważniejsze jest przyjęcie Pana Jezusa do serca w pokoju i skupienie, nawet jeśli oznacza to brak zdjęcia (co jeszcze się nie zdarzyło).

Widziałem wiele razy na komuniach fotografów i filmowców, którzy wpychali się łokciami, i zawsze czułem się zdegustowany. To jest absolutnie nieakceptowalne! Ja nigdy nie postąpiłbym w taki sposób.

Na zakończenie, jest zdjęcie grupowe wszystkich dzieci z katechetką i księdzem.

ILE ZDJĘĆ Z KOMUNII GRUPOWEJ DOSTAJE JEDNA RODZINA?

Zazwyczaj każda rodzina posiada przynajmniej 5 zdjęć swojego dziecka, czasem nawet kilka lub kilkanaście więcej:

  1. portret całego dziecka przed Mszą Świętą
  2. portret z bliska połowy dziecka przed Mszą Świętą
  3. zdjęcie dziecka z rodzicami i rodzeństwem przed Mszą Świętą (czasem i z innymi bliskimi)
  4. zdjęcie z przyjmowania komunii
  5. zdjęcie grupowe po Mszy Świętej
  6. różne zdjęcia z “wierszyków”, procesji z darami, ogólnych planów, detali, wystroju itp.
HARMONIJKA PL 4

CENA ZDJĘĆ KOMUNIJNYCH DLA GRUPY DZIECI

Cena za wykonanie fotografii wynosi 60zł od dziecka. Jeśli jest rodzeństwo to za drugie dziecko proponuję 40zł.

W tej cenie nie wykonuję druków ani nie wywołuję zdjęć. Jednak każdy z Was może łatwo i szybko zamówić odbitki poprzez galerię, w której udostępnię zdjęcia.

cennik odbitek na 2024 rok:

3zł format 10x15cm

4zł format 13x18cm

5zł format 15×22,5cm

12zł format 15×22,5cm

Można zamówić odbitki prosto z telefonu lub komputera i od razu zapłacić online. Zbieram zamówienia przez 10 dni od uruchomienia galerii. 11. dnia zamawiam odbitki, a paczka z wszystkimi zamówieniami zostanie dostarczona do odpowiedniej osoby. Każda rodzina otrzyma swoje zamówienie osobno zapakowane i opisane. Osoby, które zamówią w ciągu 10 dni, otrzymają darmową przesyłkę – ja pokryję koszty. Galeria będzie dostępna przez 30 dni od daty publikacji, w tym czasie należy pobrać pliki cyfrowe. Po tym terminie znikną.

Zdjęcia będę przechowywał na dysku jeszcze przez pewien czas. Opłata za udostępnienie po tym okresie wynosi dodatkowe 60 złotych. Jest to spowodowane dużą ilością rodzin z kilku komunii. Jeśli miałbym wracać i wysyłać je osobno, po prostu zajęłoby to ogromną ilość czasu.

Jak zarezerwować termin na zdjęcia komunijne dla grupy dzieci?

Proszę o kontakt aby sprawdzić dostępność terminu.

Jeżeli termin jest dostępny, proszę o przesłanie linka do tej strony na grupę rodziców.

Proszę o wybranie osoby, która będzie odpowiedzialna za kontakt ze mną i rozliczenia po podjęciu decyzji.

Terminy płatności i zadatki za zdjęcia komunijne

Aby zarezerwować termin, proszę dokonać płatności w wysokości 500 zł przelewem na konto, przez wskazaną, przez rodziców osobę.

Pozostałą część opłaty, czyli 60 zł x liczbę dzieci, pomniejszoną o zadatek, proszę przelać na konto 3 dni przed uroczystością, po ostatecznym potwierdzeniu, że wszystko jest zgodnie z ustaleniami.

Bardzo proszę o dokonanie wpłat rezerwacji i opłaty za usługę przelewem przez jedną osobę odpowiedzialną. Wystawię jeden dokument sprzedaży na całą wpłatę.

Każdy z rodziców ma możliwość zamówienia odbitek z komunii. Opłata za nie jest dokonywana osobno po wybraniu zdjęć i formatów. Każdy rodzic dokonuje płatności za zamówione odbitki samodzielnie, poprzez przelew bankowy lub aplikację Blik. Proces zamawiania jest podobny do tego w zwykłym sklepie internetowym. Zamówione zdjęcia zostaną dostarczone w paczce do odpowiedzialnej osoby. Każde zamówienie będzie starannie zapakowane i opisane.

Darmowe zdjęcia grupowe z komunii?

Jeśli zdecydujecie się na zorganizowanie komunijnej sesji plenerowej w innym terminie, dla rodzin, które zamawiają u mnie komunijne zdjęcia grupowe, cena sesji plenerowej zostanie obniżona o dokładnie tyle, ile zapłaciliście za zdjęcia z dnia ceremonii. Oznacza to, że zaoszczędzicie 60 złotych! W praktyce oznacza to, że zdjęcia z dnia komunii są praktycznie darmowe!

jak to wygląda w praktyce?

Jeśli zdecydujesz się na sesję komunijną w innym terminie, odliczę dokładnie 60 zł od wybranego przez Ciebie wariantu. Sprawdź ofertę – czy Ci się podoba? Im wcześniej się zdecydujesz, tym szybciej będziemy mogli zarezerwować termin. Niestety, ilość dostępnych terminów jest ograniczona, więc jeśli jesteście pewni, że chcecie taką sesję, zarezerwujcie go od razu, aby mieć pierwszeństwo w kolejce.