POLSKIE PIOSENKI NA PIERWSZY TANIEC

Poznaj dwadzieścia jeden najbardziej popularnych utworów

Ślub i wesele są niezwykłymi momentami w życiu młodej pary. Gdy organizujecie przyjęcie weselne, zwracacie uwagę na wiele detali, na przykład do oprawy muzycznej. Tradycyjny pierwszy taniec z wybraną przez parą młodą piosenki, odbywa się na samym początku wesela( lub po obiedzie). Jak wybrać piosenkę na pierwszy taniec? Oraz Dlaczego polskie piosenki na pierwszy taniec to świetny wybór i najlepszy wybór?

Spis treści:

piosenka na pierwszy taniec

Pierwszy taniec na zdjęciach

Pierwszy taniec, jest nieodłącznym elementem każdego wesela, Młodym parą na nim bardzo zależy a goście z niecierpliwością go wyczekują. Dlatego warto poświęcić trochę czasu i pomyśleć jak ma wyglądać ta wspaniała chwila. Zaplanowanie piosenki na pierwszy taniec oraz układu i dodatków np ciężki dym, fontanna z iskrami, konfetti, powodują że ten moment dnia jest wyjątkowy dla Par Młodych i świetną atrakcją dla ich gości. Cudowne zdjęcia ślubne, to efekt dobrze rozplanowanego układu i atrakcji żeby pierwszy taniec był wyjątkowy. Warto poświęcić czas na to aby ta atrakcja była przed wszystkim dla nowożeńców autentyczna, i zrobiona tak aby to właśnie im odpowiadała. Pamiętajcie, że Wasze odczucia i to że taniec ma być dla Was jest dużo ważniejsze niż to jak wypada pierwszy taniec na weselu. Jeśli nie czujecie tego, nie lubicie być w centrum uwagi, to Wasz wodzirej lub DJ pomoże i doradzi jak dobrze zorganizować ten element wesela.

Jak wybrać piosenkę na pierwszy taniec?

To jak chcecie aby wyglądał Wasz pierwszy taniec, powinniście podjąć dużo wcześniej przed przyjęciem weselnym. Dla niektórych wybór spontaniczny lub nowości które pojawią się zaraz przed Waszym dniem będzie decydujący, zatem warto dobrze to przemyśleć. Wybór piosenki na pierwszy taniec to decyzja indywidualna każdej z par, pokazująca miłość obojga ludzi i ich indywidualne podejście, z drugiej strony decyzja o utworze jest kierowana gustem Waszych gości. Wybór musi być odpowiedni i dopasowany do charakteru przyjęcia weselnego. Wielu uważa że utwór nie powinien mieć ukrytej w tekście “złej wróżby”, gdyż może mieć to negatywny wywdzięk dla młodych.

Polskie piosenki na pierwszy taniec są popularne na tradycyjnych i nowoczesnych weselach. Są piosenki które zawsze są Hitami, ich słowa znają prawie wszyscy goście na sali, i ich wybór pozostanie w pamięci. Piosenki wykonane na żywo przez zespół dodają dodatkowych wrażeń i emocji, a ich zmieniony tekst może pozytywnie wpływać na gości i indywidualny odbiór całego przyjęcia.

piosenki na pierwszy taniec

Posłuchaj zanim podejmiesz decyzję

Piosenka na pierwszy taniec jest zwykle Waszą romantyczną piosenką, ale czasem jest także rockowa lub całkiem alternatywa. Jeśli nie możecie zdecydować się, lub nie możecie dojść do porozumienia którą piosenka będzie najlepsza dla Was, warto dobrać ją pod konkretny taniec. Warto też posłuchać utworu w oryginalnej wersji i sprawdzić czy nie ma w niej wulgarnych słów lub dwuznacznych treści, tak aby uniknąć “wpadek”. Jeśli chcecie aby pierwszy taniec był wyjątkowy, warto zastanowić się czy nie lepiej dobrać podukład choreograficzny bądź dodatkowych atrakcjach tego wydarzenia.

Popularne polskie piosenki na pierwszy taniec

Najczęściej jest to pojedynczy utwór, ale czasem zdarza się że Państwo Młodzi wybierają miks różnych utworów, wtedy goście są bardzo miło zaskoczeni, Pojedynczy utwór to najczęściej łagodna ballada albo mocno energiczna piosenka. Oto lista Polskich piosenek, najcześciej wybieranych na pierwszy taniec

Moja Playlista polskich piosenek na pierwszy taniec – Kliknij aby posłuchać piosenek na YouTube

 1. Eleni Tylko w Twoich dłoniach 
 2. Marek Grechuta Takiej miłości więc nam życzę 
 3. Anna Jantar Moje jedyne marzenie,
 4. Zbigniew Wodecki Oczarowanie, lub Z tobą chcę oglądać świat 
 5. Perfect Kołysanka dla nieznajomej
 6. Myslovitz Dla Ciebie
 7. Lady Pank Zawsze tam gdzie Ty
 8. Chłopcy z Placu Broni Kocham cię
 9. Farba Chcę tu zostać 
 10. Kancelarya Zabiorę Cię
 11. Borysewicz i Kukiz Jeśli tylko chcesz 
 12. Czerwone Gitary Słowo jedyne Ty
 13. Skaldowie Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał lub Dopóki jesteś 
 14. Kayah i Kiljański Prócz Ciebie nic 
 15. Joanna Zagdańska Rękawiczki 
 16. Seweryn Krajewski Wielka miłość
 17. Paweł Domagała Weź nie pytaj 
 18. Krzysztof Krawczyk Tylko Ty, tylko ja
 19. Sumptuastic Kołysanka
 20. Kindla Z kimś takim jak Ty – na koniec świata mogę iść.

Sprawdź także: