Podziękowania dla rodziców ✔️ 11 wyjątkowych pomysłów

Ślub to wyjątkowe wydarzenie, które zapamiętacie na całe Wasze życie. Wraz z Wami ten szczególny dzień przeżywają najbliżsi, a zwłaszcza rodzice. To oni od najmłodszych lat wspierali Was we wszystkich działaniach, troszczyli się o Was i przede wszystkim otaczali niekończącymi się pokładami miłości. Wasz Ślub to dla nich przełomowe wydarzenie, które rozpoczyna nowy etap w życiu ich ukochanego dziecka. Od tej pory będzie ono miało swoją rodzinę i swój dom, dlatego przygotowałem listę kreatywnych i nowoczesnych podziękowań dla rodziców

Spis Treści:

 1. Odpowiedni moment na podziękowania dla rodziców
 2. Wyjątkowy prezent dla rodziców
 3. Prezent dla rodziców – uniwersalny czy oryginalny?
 4. Lista Prezentów
  1. Album fotograficzny
  2. Piosenka dla rodziców
  3. Album zrobiony metodą scrapbookingu
  4. Rysunek
  5. Biżuteria i akcesoria z spersonalizowanym grawerem
  6. Bilet do teatru, kina lub na koncert
  7. Tatuaż
  8. Kurs tańca
  9. Romantyczna kolacja we dwoje
  10. Alkohol z personalizacją
  11. Wczasy
 5. Prezent od serca

Podziękowania dla rodziców

Dzień pełen wzruszeń, na który czekają całe życie

Nic dziwnego, że większości rodziców towarzyszą tego dnia wielkie emocje, których nie sposób ukryć. To pomieszanie radości, dumy z własnego dziecka, które na ich oczach dorastało, ale i nostalgii wynikającej z tak wielu wspólnych wspomnień. Jeszcze niedawno wozili Was przecież na spacery wózkiem, wycierali łzy po pierwszych niepowodzeniach i podpowiadali, którą szkołę średnią wybrać. Nie wiadomo, kiedy ten czas minął. Teraz ich dorosłe już dziecko musi iść swoją drogą.

Podziękujcie rodzicom najpiękniej jak umiecie

Warto w dniu ślubu podziękować im za wszystko, co dla Was zrobili. Za to, że…jesteście. Gdyby nie rodzice, nie byłoby przecież Was. Nie zapominajcie, ile serca włożyli w wychowanie, a to przecież nie lada sztuka. Zawsze stawiali Was na pierwszym miejscu w swoim życiu, dbali o Was, kochali jak nikt inny. Byli na każde Wasze skinienie, uczyli Was wszystkiego, co ugruntowało Was później jako dorosłych już ludzi. Nie sposób nie podziękować za te wspólne lata spędzone pod jednym dachem, za wszystkie ciepłe słowa i gesty. Rodzice na pewno będą zachwyceni i wzruszeni do granic możliwości!

Wybierzcie odpowiedni moment podczas wesela

Przyjęcie weselne jest idealnym momentem, by oddać przygotować podziękowania dla rodziców. Zaplanujcie wcześniej, w której części wesela chcecie im podziękować za z trud jaki włożyli w Wasze wychowanie. Przede wszystkim nie uprzedzajcie ich, że coś takiego planujecie. Warto zrobić im niespodziankę. Najwięcej par decyduje się na gest wobec rodziców na początku przyjęcia, zaraz po toaście, a przed krojeniem tortu. Część Par Młodych decyduje się na to przed oczepinami, czyli tuż przed północą. Warto przemyśleć, która opcja jest lepsza w danym przypadku. Należy wziąć pod uwagę również inne przygotowane atrakcje weselne, tak by stanowiły spójną całość. Na pewno wszystko najlepiej przygotować i zaplanować z wyprzedzeniem. DJ lub zespół muzyczny zapewniający oprawę wesela muszą wiedzieć, co planujemy i kiedy to nastąpi.

Przygotujcie coś wyjątkowego, chwytającego za serce

Cały moment podziękowań powinien być starannie zaplanowany, tak by rodzice poczuli się naprawdę wyjątkowo. Zadbajcie o specjalną oprawę tej chwili. Zanim poprosicie rodziców na środek sali, powiedzcie coś prosto od serca. Powspominajcie wspólnie spędzone chwile, zwłaszcza dzieciństwo oraz to jak zapamiętacie rodziców z tamtych lat. To zapewne wywoła potok łez wzruszenia nie tylko z ich strony, ale i pozostałych gości weselnych. Nic dziwnego, nie ma nic piękniejszego niż miłość i szacunek okazany rodzicom w tak ważnym dniu. Nie zostawiajcie na ostatnią chwilę przygotowania słów przemowy. Pamiętajcie, że Wy też będziecie wzruszeni. Zapiszcie wcześniej na kartce to, co chcecie przekazać rodzicom. Ciekawym pomysłem jest wydrukowanie przemowy i wręczenie jej rodzicom, tak by mieli ją na pamiątkę. Można to zrobić w formie kartki okolicznościowej lub plakatu personalizowanego.

Pomysłów na uatrakcyjnienie momentu podziękowań jest wiele, warto wziąć pod uwagę również to, co lubią Wasi rodzice. Podobnie w przypadku prezentu, który im podarujecie.

Prezent, który ucieszy rodziców – uniwersalny czy oryginalny?

Prawda jest taka, że rodziców ucieszy każdy prezent. Już same słowa skierowane w ich stronę będą niezapomnianym podarunkiem. Jednak to zrozumiałe, że chcecie ich jeszcze bardziej wyróżnić. Zastanówcie się, co mogłoby ich ucieszyć. Znacie ich lepiej niż ktokolwiek inny. Może to być coś standardowego jak np. kosz z łakociami oraz bukiet kwiatów. Można postawić na coś ekstremalnego i oryginalnego, czego wcześniej od Was nie dostali.

Lista prezentów dla rodziców


Sesja Zdjęciowa

Sesja zdjęciowa którą wykona Wasz fotograf ślubny, np ja 🙂

podziękowania dla rodziców

Album fotograficzny

To dobry pomysł, zwłaszcza jeśli rodzice są sentymentalni i lubią otaczać się fotografiami. Album zdjęć pokazujący czas, gdy mieszkaliście w jednym domu na pewno bardzo ich ucieszy. Przygotujcie zdjęcia ze wszystkich okresów Waszego życia. Zacznijcie oczywiście od zdjęć pokazujących nas, gdy byliście małymi dziećmi. Wyeksponujcie zwłaszcza te pokazujące Was wraz z mamą i tatą. Będzie im niezwykle miło wrócić pamięcią do tych czasów.

Piosenka dla rodziców!

Umiecie i lubicie śpiewać? Zaśpiewajcie piosenkę! To będzie prawdziwa niespodzianka. Wybierzcie taką, która kojarzy Wam się z rodzicami albo ich ulubioną. A może znacie utwór, do którego tańczyli Wasi rodzice na swoim ślubie. To świetny pomysł, by w takiej chwili go przypomnieć. Jeśli nie macie talentu wokalnego, zatrudnijcie profesjonalistów. Jednak warto spróbować samemu, rodzice na pewno docenią odwagę i pomysłowość.

Album zrobiony metodą scrapbookingu

Ten album możecie wzbogacić nie tylko o fotografie rodzinne, ale o nietypowe pamiątki. Poszukajcie czy nie macie np. biletów, map, pocztówek z rodzinnych wypraw wakacyjnych. Możecie też stworzyć album z najważniejszych wydarzeń Waszego życia. Wzbogacony o zapiski przypominające jak się wtedy czuliście, co mówili Wasi rodzice będzie oryginalnym prezentem, po który rodzice będą sięgać bardzo często.

Rysunek podziękowania dla rodziców

To kolejny prezent, który rodzice będą mogli wyeksponować w honorowym miejscu i cieszyć nim oko przez wiele następnych lat. Rysunek podarowany w antyramie będzie cennym dziełem sztuki w ich domu. Co może przedstawiać? Z pewnością Was razem podczas jednej z wielu szczęśliwych chwil. Wykonanie rysunku warto powierzyć profesjonaliście, Malarka i Pisarka Joanna Jarczyk wykonuje rysunki na prezent https://jarczykjoanna.com/

Biżuteria i akcesoria z spersonalizowanym grawerem

Podarowanie pięknej biżuterii również jest dobrym pomysłem, zwłaszcza jeśli będzie posiadała osobistą dedykację. Mamie można podarować np. kolczyki czy bransoletkę, a tacie zegarek. Takie podziękowania dla rodziców na pewno zapadną w pamięć.

Bilet do teatru, kina lub na koncert

Rodzice nauczyli Was obcowania ze sztuką? Może warto dać im prezent, który do tego nawiąże. Bilet na sztukę, którą chcieli zobaczyć lub koncert ulubionego artysty z pewnością jest strzałem w dziesiątkę. W tym przypadku trzeba wcześniej zrobić rozeznanie w temacie i kupić wejściówki.

Wybierając prezenty dla rodziców można też wziąć pod uwagę ich pasje czy realizowane już aktywności, hobby któremu poświęcają czas. W tym przypadku prezenty mogą być naprawdę bardzo odważne, wręcz ekstremalne.

Tatuaż

Odważny prezent, z pewnością nie dla każdego. Wy jednak znacie swoich rodziców najlepiej i wiecie o czym marzą. Jeśli zabierali Was na rockowe koncerty i często wspominali o tatuażach, to czemu nie. Na pewno będą zaskoczeni, ale i zadowoleni.

Kurs tańca

Rodzice lubią tańczyć i zawsze żałowali, że nie brali profesjonalnych lekcji tańca? Wszystko jeszcze przed nimi. Podarowany voucher do szkoły tańca rozpali ich wizją realizacji niespełnionego marzenia. Ognista rumba czy tango nie będą stanowiły przed nimi tajemnicy. Wasz prezent sprawi, że będą królami parkietu!

Romantyczna kolacja we dwoje

Zarezerwujcie rodzicom stolik w ulubionej restauracji,. Zadbajcie też, by menu spełniało ich oczekiwania. Będą mieli okazję zjeść romantyczną kolację w ciekawym miejscu i powspominać przygotowania do ślubu.

Alkohol z personalizacją

Jeśli zdecydujecie się na ten prezent, zadbajcie o personalizację. Wówczas podarunek będzie miał jeszcze bardziej osobisty charakter. Weźcie pod uwagę gust rodziców i wręczcie im trunki, po które ewentualnie sięgają w ważnych chwilach swojego życia.

Wczasy

To świetny pomysł. Rodzicom należy się odpoczynek po tak emocjonującym wydarzeniu. Być może brali czynny udział w przygotowaniach do ślubu i wesela, tym bardziej zasłużyli na chwilę wytchnienia. Wybierzcie ciekawe miejsce, może to być nawiązanie do podróżnych, w które zabierali Was, gdy byliście dziećmi.

Wśród nietypowych prezentów nakierowanych na realizację pasji czy marzeń rodziców można wymienić również m.in. lot balonem lub na paralotni, skok na bungee, kurs nurkowania czy kurs wizażu.

Wybierając prezenty dla rodziców kierujcie się…sercem. Głównym celem jest pokazanie jak bardzo jesteście im wdzięczni za wszystko, co dla Was zrobili w dotychczasowym życiu. To od Was zależy czy prezent będzie bardziej zachowawczy, czy nietuzinkowy. Jedno jest pewne – rodzice kochają Was miłością bezwarunkową i będą zachwyceni każdym prezentem.

Kreatywne podziękowania dla rodziców

Nowoczesne podziękowania dla rodziców